نوشته ها

کپسول 40 لیتری هلیوم

کپسول ۴۰ لیتری هلیوم - فروشگاه اینترنتی فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی)، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (کپسول 40 لیتری هلیوم).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

کپسول 40 لیتری هلیوم

کپسول های ۴۰ لیتری هلیوم دارای وزن ۵۰ کیلوگرم و ارتفاع ۱۴۶ سانتی متر در دو نوع ایرانی و چینی در فروشگاه فراز گاز آراد صفاهان موجود می باشند. همچنین فشار کاری کپسول هلیوم ۴۰ لیتری ۱۵۰ بار و فشار آزمون آن ۲۵۰ باراست.کپسول گاز ۴۰ لیتری مهم ترین سیلندر صنعتی و پزشکی می باشد و کاربرد فراوانی دارد. لازم به ذکر است که سیلندرهای ۴۰ لیتری اغلب در دو نوع کوتاه و بلند عرضه می شود که نوع بلند آن متداول تر است.

جنس بدنه سیلندر 40 لیتری هلیوم

برای نگهداری بسیاری از گازهای شیمیایی با فشارهای گوناگون، از فلزهای چون فولاد و آلومینیوم استفاده می شود. زیرا وزن سبک تر نسبت به فلزهای دیگر دارند و در برابر گازهای خورنده مقاوم تر هستند و تحمل گاز با فشار کاری بالا از دیگر مزایای این دوفلز می باشد.این سیلندر از جنس فولاد ساخته شده است که در برابر آسیب‌ها و ضربه هایی که به آن وارد می ‌شود استحکام خیلی زیادی دارد.

رنگ کپسول 40 لیتری هلیوم

رنگ سيلندرهاي گاز يکي از موارد بسيار مهم در شناخت راحت تر گاز داخل سيلندر و يا جلوگیری از خطرات احتمالي آن دارد.رنگ سيلندرهاي بسته به كاربري صنعتي، آزمايشگاهي و يا طبي متفاوت مي باشند. رنگ صنعتی کپسول چهل لیتری هلیوم به رنگ قهوه ای و رنگ آزمایشگاهی آن طوسی با گلویی قهوه ایست.

گاز هلیوم

هلیوم یک گاز سبک، بی‌بو، بی‌رنگ، بی اثر، بدون سمیت و تک هسته‌ای است. که می‌تواند مولکول‌های دواتمی ضعیف و در دمای نزدیک به صفر مطلق ایجاد کند. هلیوم کمترین نقطه ذوب را در بین عناصر دارد. و نقطه جوش آن نزدیک به صفر مطلق است. برخلاف هر عنصر دیگر، هلیوم جامد نمی‌شود اما تحت فشارهای معمولی به صورت مایع تا صفر مطلق باقی می‌ماند.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

مشخصات گازهلیوم

  • نماد اتمی:  He
  • وزن اتمی:( جرم متوسط اتم): ۴.۰۰۲۶۰۲
  • تراکم گاز : ۰.۰۰۰۱۷۸۵ گرم در هر سانتی متر مکعب
  • فاز دمای اتاق: گاز
  • نقطه ی جوش: منهای  ۲۶۸.۹۳c
  • نقطه ی ذوب: منهای ۴۵۸.۰ درجه فارنهایت و منهای ۲۷۲.۲ درجه سانتی گراد می باشد.

کاربرد کپسول 40 لیتری هلیوم

امروزه شناخته شده ترین کاربرد گاز هلیوم در بادکنک آرایی و عوض شدن صدا می باشد اما هلیوم در بسیاری از صنایع در سطح جهانی استفاده می‌شود و استفاده از آن در همه زمینه‌های تحقیقات علمی و محیط‌های تجاری، از جمله، داروسازی، پزشکی، جوشکاری، علوم رایانه، اکتشافات فضایی، سیستم‌های فشار و پاکسازی، نگهداری اتمسفرهای کنترل‌شده و تشخیص نشت و… است.