نوشته ها

کپسول غواصی

کپسول غواصی- فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (کپسول غواصی).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

غواصی

غواصی فن شناوری در زیر آب است، و علاوه بر اینکه کاربردهای صنعتی، پژوهشی، و نظامی دارد، برای ورزش و تفریح هم انجام می‌شود. امروزه ورزش غواصی و غواصی تفریحی به صورتی همگانی درآمده و به شکل گسترده‌ای در بسیاری از کشورهای جهان فعالیتی مفید، مفرح، لذت‌بخش و نیز منبع درآمد در صنعت اکوتوریسم شده‌است.یکی از روش‌های غواصی، غواصی آزاد است که ورزشی بسیار سنگین و فرح‌بخش است. اولین مهارت غواص در این ورزش، استفاده صحیح از شش‌ها در تنفس و حمل هوای کافی در غواصی است.

کپسول غواصی

کپسول غواصی، سیلندر فلزیِ خاصی ا‌ست و حاوی هوای تنفسی ا‌ست که مهم‌ترین عنصر موردنیاز فعالیت‌های زیرآبی می باشد و این هوا مخلوطی از ۲۱٪ اکسیژن و ۷۹٪ نیتروژن است. بنابراین و بر خلاف عقیدهٔ بسیاری از مردم، که تصور می‌کنند غواصان به ‌هنگام غواصی اکسیژن تنفس می‌نمایند، این هوا، هوای معمولیِ موجود در اتمسفر زمین است و اکسیژن نیست.در شانهٔ سیلندر همه مشخصات سیلندر از جمله تاریخ ساخت، تاریخ بازدید، نوع، اسم سازنده، حداکثرفشار و شماره سریال آن حک شده‌است.

انواع سیلندر غواصی

  • کپسول غواصی فولادی
  • کپسول غواصی آلومینیومی
  • کپسول غواصی کامپوزیت

انتخاب صحیح کپسول غواصی یکی از الزامات غواصی ایمن است.هنگام غواصی در آبهای سرد با لباس درای سوت یا وت سوت ضخیم بهتر است از سیلندر فولادی استفاده شود. در مناطق گرمسیری سیلندر غواصی آلومینیومی S-80 مناسب تر می باشد. سیلندرهای کامپوزیتی بدلیل شناوری مثبت به ندرت در غواصی استفاده می شوند. این سیلندرها تحت شرایط خاصی مثل غواصی در غار کاربرد دارند. تنها با داشتن استاندارد ISO-11119-2 یا ISO-11119-3 و حک شده بر روی سیلندر کامپوزیتی می توان از آن برای غواصی استفاده کرد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

رگلاتور کپسول غواصی

رگلاتور وسیله ای است که هوای پر فشار درون سیلندر را برای تنفس غواص آماده می کند و کمک می کند تا غواص در زیر آب نفس بکشد. این بخش از تجهیزات اجازه می‌دهد که هوا با فشار مناسب و به صورت یکسان به غواص رسانده شود. رگلاتورها دارای دو مرحله کاهش فشار می‌باشند که در مرحله اول هوای پرفشار درون تانک به فشار متوسط کاهش می دهند. و در مرحله دوم آن فشار متوسط به فشاری معادل با فشار محیط کاهش میابد تا غواص بتواند به سادگی از آن تنفس نماید.

گژ فشار سنج هوا

گژ فشار سنج به وسیله یک شلنگ پر فشار به مرحلهٔ اول رگلاتور متصل می‌شود و میزان فشار هوای درون سیلندر را نشان می‌دهد، به‌طوری‌که در طول مدت غواصی می‌تواند پیوسته میزان هوا را بخواند.

گژ عمق سنج

عمق سنج وسیله‌ای است که در طول مدت غواصی اسکوبا عمق را اندازه می‌گیرد.این وسیله دارای یک عقربه است که عمق رسیده شده در طول مدت غواصی را نشان می‌دهد. عمق سنج‌های دیجیتالی که در دسترسند علاوه بر نشان دادن عمق و حداکثر عمق همچنین می‌توانند دما و سرعت صعود بالاتر از ۱۸ متر بردقیقه را نشان دهد.