وبلاگ تخصصی

تولید مواد معدنی با دی اکسید کربن

تولید مواد معدنی با دی اکسید کربن - فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (تولید مواد معدنی با دی اکسید کربن)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

دی اکسید کربن چیست؟

دی‌اکسید کربن یا گازکربنیک (با فرمول شیمیایی CO۲)، از ترکیب کربُن با اکسیژن به دست می‌آید. گاز کربنیک بر اثر سوختن زغال و مواد آلی در مجاورت اکسیژن، تخمیر مایعات، تنفس جانوران و گیاهان و غیره به دست می‌آید. (به‌طور بسیار ساده‌تر می‌توان گفت زمانی که کربن می‌سوزد-یا به عبارت دیگر سوختن کامل صورت می‌گیرد-گاز دی‌اکسید کربن تولید می‌شود)

 معرفی گاز CO2

گاز دی‌اکسید کربن گازی است بی‌رنگ، بی‌بو، دارای طعمی مایل به اسید. وزن مخصوص آن ۱/۵۲ است. چون این گاز سنگین‌تر از هواست، همیشه در طبقهٔ پایین محیطی که حاصل می‌شود، پخش می‌گردد. (این گاز۰/۰۳٪ از هوا را تشکیل می‌دهد)تعداد پیوندهای کووالانسی در آن ۴ می‌باشد و دو قلمرو الکترونی دارد.

تولید مواد معدنی با دی اکسید کربن

با پیشرفت در علم امروزه ما شاهد کشفیات بزرگی هستیم. یکی از آن ها که به تازگی توسط دانشمندانبه عمل آمده است تولید مواد معدنی مانند زغال سنگ و مگنزیت می باشد. این کشف علاوه بر تولید موادمعدنی باعث کاهش دی اکسید کربن می شود. بنابراین حذف گازهای گلخانه‌ای و پاک سازی هوا را در پی دارد.و شیوه ای امکان پذیر و اقتصادی است.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

مگنزیت

مگنزیت یا منیزیت با فرمول شیمیایی MgCO3 یک سنگ معدنی و یک کانی با اهمیت می باشد. و نقش مهمی در صنایع نسوز ایفا می کند. این کانی در گروه کربنات متبلور می شود وساخت آن به این صورت می باشد که اضافه کردن پلی استایرین مایکروسفیرس به عنوان یک کاتالیزور و سرعت بخش به واکنش، باعث شکل گیری سریع کانی مگنزیت درمخلوط با دی اکسید کربن می شود. اما هنوز به مرحله‌ای که بتوانیم از آن درصنعت استفاده کنیم نرسیده است.

زغال سنگ

زغال سنگ، سنگ رسوبی و کانی سیاهی است که از انباشته شدن بقایای گیاهان طی میلیون ها سال به وجود می آید. این سنگ به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تولید زغال سنگ با دی اکسید کربن مورد توجه قرار گرفته است و تولید آن به این صورت است که با اضافه کردن فلزات مایع به کربن دی اکسید، کربن را به زغال سنگ تبدیل می‌کنند. کربن دی اکسید پس از ساخت و یا به دست آمدن، برای ذخیره سازی آن را به مایع تبدیل می کنند سپس آن را زیر خاک قرار می دهند.این گاز در زیر زمین با سنگ بازالت واکنش برقرار می‌کند و به ماده معدنی کربنات تبدیل می‌شود.