نوشته ها

استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی

استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی- فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی

با افزایش جمعیت غذا ارسال مواد غذایی به سرتاسر دنیا با بسته بندی های مناسب که موجب حفظ کیفیت و افزایش عمر مفید آن ها بشود بسیار مورد اهمیت واقع شد. یکی از روش‌های نگهداری استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی است که به دلیل خواص آن می‌تواند به طور موثری از فساد و تغییر رنگ و طعم مواد غذایی جلوگیری کند. از این رو در ادامه با فواید، مزایا و روش های استفاده از این گاز در محصولات غذایی آشنا می شویم.

روش‌های استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی

گاز ازت در بسته بندی محصولات غذایی به دو روش استفاده می شود:

  • بسته بندی فعال:

در این روش از بسته هایی استفاده می شود که می توانند گاز ازت را به طور جدا شده ای به محصولات غذایی انتقال دهند. با استفاده از این روش، مواد غذایی به طور مداوم در محیطی با غلظت اکسیژن پایین نگهداری می‌شوند که منجر به افزایش عمر ماندگاری آن ها می‌شود.

  • بسته بندی غیر فعال:

در این روش از بسته‌بندی‌هایی استفاده می شود که گاز ازت را درون بسته‌بندی حفظ می‌کند و به مرور زمان تخلیه می کند تا اتمسفر داخلی بسته‌بندی را تغییر دهد. این روش به عنوان یک روش اقتصادی و بی‌خطر در مقایسه با بسته بندی فعال محسوب می‌شود.

فواید استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی

  1. افزایش عمر ماندگاری مواد غذایی: استفاده از گاز ازت به عنوان یک گاز غیر فعال، ماندگاری مواد غذایی را افزایش می‌دهد. بر خلاف اکسیژن حضور زیادی آن در بین مواد غذایی باعث فساد آ نها می‌شود. ازت، گاز نیتروژن خالصی است که عملکرد اکسیژن را محدود می‌کند، باعث کاهش فعالیت میکروارگانیسم‌ها می شود و افزایش عمر ماندگاری مواد غذایی را به دنبال دارد.
  2. حفظ طعم و رنگ: گاز ازت به طور چشم گیری از تغییر رنگ و طعم مواد غذایی جلوگیری می کند. اکسیژن می‌تواند باعث تغییر رنگ و طعم مواد غذایی شود، به خصوص در مورد مواد غذایی همچون گوشت و میوه‌ها. استفاده از گاز ازت باعث می‌شود که طعم و رنگ مواد غذایی در طول مدت زمان نگهداری حفظ شود.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

مزایای کاربرد گاز ازت در بسته بندی محصولات غذایی

امکان نگهداری مواد غذایی در شرایط آماده برای مصرف برای مدت طولانی‌تر:

با افزایش مدت زمان نگهداری، مواد غذایی در طول مسیر توزیع کمتر آلوده می‌شوند و همچنین از تولید زیاد زباله بسته بندی جلوگیری می‌شود.

کاهش فعالیت میکروارگانیسم‌ها:

با کاهش فعالیت میکروارگانیسم‌ها، احتمال بروز بیماری‌های ناشی از مواد غذایی آلوده کاهش می‌یابد که بهبود بهداشت عمومی را به همراه دارد.

مزیت اقتصادی:

با افزایش مدت زمان نگهداری، مواد غذایی در فرآیند توزیع کمتر خراب می‌شوند و از ضایعات کاسته می‌شود. همچنین، کاهش تخلیه اکسیژن به محیط زیست باعث کاهش آلودگی هوا می‌شود و به بهبود کیفیت هوا کمک می‌کند.

نکته پایانی

با توجه به مطالبی که در این مقاله خواندیم می توانیم بگوییم استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی می‌تواند در حفظ کیفیت و سلامت مواد غذایی، افزایش عمر ماندگاری نقش مهمی داشته باشد. همچنین، با توجه به روش‌های مختلف استفاده از گاز ازت، این روش می‌تواند به صورت اقتصادی و بر اساس نیاز بسته بندی محصولات غذایی انتخاب شود. انتخاب درست فناوری بسته بندی بر اساس نوع ماده غذایی، شرایط نگهداری و دسترسی به منابع و تجهیزات، نقش مهمی در افزایش مدت زمان نگهداری و کاهش ضایعات مواد غذایی دارد. در نهایت، استفاده از گاز ازت در بسته بندی مواد غذایی می‌تواند به بهبود بخشیدن به تجربه مصرف کنندگان کمک کند و همچنین توسعه صنایع مرتبط را تحریک کند.