وبلاگ تخصصی

کاربید

سنگ کاربید-شرکت فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (کاربید).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

کاربید چیست؟

كاربيد كلسيم با نام تجاري سنگ كاربيد, با فرمول مولکولی CaC2 است.این بدان معناست که سنگ کاربید از یک اتم کلسیم و دو اتم کربن ساخته شده است. ماده اوليه توليد گاز استيلن که کارآمدترین و داغترین گاز جوشکاری استاندارد جهان است محسوب مي شود. توجه داشته باشید که دستگاه های تولید گاز استیلن باید استاندارد باشد یعنی فلز بدنه مقاوم و یکپارچه و از آلیاژ مناسب آهن وفولاد استفاده شود یا در آن فلز نقره به کار نرفته باشد. البته از نظر تاریخی، از محلول استیلن در روشنایی خیابان ها و گاهی اوقات از آن برای سخت شدن اجسام بزرگ فولادی نیز استفاده می شود.

مشخصات سنگ کاربید

ماده ی خالص calcium carbide بی رنگ می باشد اما فرم کریستالی این ماده بطور معمول در دمای اتاق دارای ظاهری با بلورهای سیاه و خاکستری است و شامل حدود 80-85% CaC2 می باشد.كاربيد كلسيم به شدت جاذب آب است و به محض رسيدن مختصري رطوبت به آن گاز استيلن متصاعد مي شود. حتي رطوبت هوا هم با سنگ كاربيد, گاز استيلن توليد مي نمايد.اين گازها بدون رنگ و سبكتر از هوا بوده و داراي بوي نامطبوعي مي باشد. اين گاز بطور گسترده در جوشكاري اكسا استيلن كاربرد دارد.

طرز تهيه سنگ كاربيد

اين ماده را از تركيب كك (C) با اكسيد آهك (CaO) توليد مي نمايند. عمل تركيب اين مواد در كوره قوس الكتريكي ويژه در دماي 3000 درجه سانتيگراد صورت ميگيرد. در پايان واكنش, كاربيد كلسيم به صورت مذاب به داخل پاتیل های ويژه ريخته شده و پس از سرد شدن, آن را آسياب نموده و در اندازه هاي مختلف دربشكه هاي آب بندي شده, به بازار عرضه مي شود.توجه داشته باشید محل نگهداری بشکه های سنگ کاربید باید خشک و دارای تهویه مناسب باشد. همچنین دور از مواد احتراقی و منبع حرارتی باشد.از این ترکیب می توان در گوگرد زدایی آهن (چدن و ​​فولاد) استفاده کرد.

کاربرد سنگ کاربید

کاربید کلسیم در واکنش اکسید های فلزی بسیار تاثیرگذار است و سبب افزایش راندمان حرارتی، ایجاد ثبات قوس الکتریکی خواهد شد به همین دلیل در صنایع فولاد سازی جایگاه ویژه ای دارد.همچنین در صنعت جوشکاری، گوگرد زدایی، تولید مواد منفجره، بازیافت آلیاژ در کوره ، برشکاری و.. از سنگ کاربید استفاده می شود. دقت داشته باشید که در صورت آتش گرفتن کلسیم کاربید اگر از آب استفاده شود انفجار رخ می دهد.از کلسیم کاربید گاهی اوقات به عنوان یک منبع استیلن که همانند اتیلن یک عامل رسیدن میوه است استفاده میشود. یکی دیگر از کاربرد های این سنگ استفاده در ساخت توپ های اسباب بازی است.

قیمت و خرید سنگ کاربید

شرکت فراز گاز آراد صفاهان مرکز فروش سنگ کاربید به صورت بشکه ای می باشد.برای آگاهی از قیمت و خرید سنگ کاربید ایرانی و خارجی با کارشناسان فروش شرکت فراز گاز آراد صفاهان از طریق: چت آنلاین در سایت یا ارسال فرم درخواست از سایت و یا با شماره (۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴) در تماس باشید.