نوشته ها

کاربرد و خواص گاز هیدروژن سولفید

کاربرد و خواص گاز هیدروژن سولفید -شرکت فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی)، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (کاربرد و خواص گاز هیدروژن سولفید)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) شرکت فراز گاز آراد

کاربرد و خواص گاز هیدروژن سولفید

هیدروژن سولفید چیست؟

سولفید هیدروژن به شکل گاز می باشد به همین دلیل قدرت حل شوندگی که در آب و روغن دارد ، در آب های سطحی ، زیرزمینی ، محیط های دریائی و  خاک های مرطوب واردمی شود.  گاز هیدروژن سولفید بخاطر اینکه از هوا سنگین تر است ، بیشتر در مکان های کم ارتفاع نظیر چاه های فاضلاب ، تونل ها ، گودال ها و راه آب ها جمع می شود. به دلیل اکسید شدن این گاز ، در فاضلاب ها با افزودن مواد شیمیایی اکسید کننده ، مقدار گاز سولفید هیدروژن کنترل می شود.در صنعت از گاز هیدروژن سولفید هم بصورت خالص و هم به صورت ترکیب با گازهای دیگر استفاده می شود .

مشخصات گاز هیدروژن سولفید

سولفید هیدروژن بافرمول مولکولی (H2S) گازی است بی رنگ، سمی و آتشگیر که بوی آن شبیه به بوی تخم مرغ فاسد است. این گاز به صورت گاز فاضلاب و متعفن همراه با ایجاد خفقان شناخته می‌شود. دارای جرم مولکولی 34.082 gr/mol می باشد.نقطه ذوب (-82.30ċ (و نقطه جوش( -60.28ċ )گاز هیدروژن سولفید  به اسید سولفیدریک یا هیدروسولفوریک اسید و گاز فاضلاب ، گاز مرداب و گاز ترش معروف است و   به طور طبیعی در نفت خام، مخازن گاز طبیعی، گازهای آتشفشانی و چشمه های آب گرم وجود دارد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

تولید گاز هیدروژن سولفید

  1. تجزیه بقایای انسانی وحیوانی در نتیجه فعالیت های باکتریایی
  2. فعالیت های صنعتی نظیر فرآوری مواد غذایی
  3. تولید گاز هیدروژن سولفید درکوره های ذغال سنگ
  4. صنایع کاغذ سازی
  5. صنایع نساجی
  6. تأسیسات تصفیه فاضلاب
  7. صنایع تولید گوگرد
  8. طرح های تولید قیر و آسفالت
  9. تولید گاز هیدروژن سولفید ازصنایع دباغی

کاربردهای گاز هیدروژن سولفید

كاربرد گاز سولفید هیدروژن در صنایع مختلف، به خصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بسیار گسترده است. گاز هیدروژن سولفید در پزشکی کاربرد دارد.در تولید ترکیبات آلی سولفوردار مانند متان تایول ، اتان تایول ، تایوگلاسیولیک اسید و … کاربرد دارد.از گاز هیدروژن سولفید بعنوان عامل اصلی در جداسازی دوتریم اکسید ( آب سنگین ) از آب معمولی استفاده می شود. از گاز هیدروژن سولفید بعنوان عامل اصلی در بررسی و تحلیل فلزات و یون های فلزی و همپنین در مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

فروش گاز هیدروژن سولفید

گاز هیدروژن سولفید بدلیل وارداتی بودن معمولا در سیلندرهای 50 لیتری به فروش می رسد.و چون فشار بالائی ندارد و به صورت کیلوگرمی به فروش می رسد.. با خلوص 99.99% گرید 4 ، 99.95% گرید 3.5 و 99.9% گرید 3 به فروش می رسدسیلندرهای گاز هیدروژن سولفید بدلیل آتش زا و سمی بودن دارای بدنه طوسی و گلوئی زرد و قرمز می باشد.سیلندر گاز هیدروژن سولفید دارای شیر چپ گرد از جنس استنلس استیل می باشد .شیر سیلندرهای هیدروژن سولفید معمولا DIN1 و یا BS4 می باشد.