وبلاگ تخصصی

کاربرد آرگون مایع در صنایع

کاربرد آرگون مایع در صنایع

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (کاربرد آرگون مایع در صنایع)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

آرگون مایع چیست؟

گاز آرگون مایع نوعی گاز است که در درجه حرارت و فشاری خاص تبدیل به مایع شده است. و به طور معمول در جو وجود ندارد. و خواص و کاربردهای منحصر به فردی دارد. این گاز مایع یک گاز بی رنگ، بی بو و غیر سمی می باشد که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

کاربرد آرگون مایع در صنایع

همانطور که گفتیم آرگون مایع به مرحله مایع شدن گاز آرگون گفته می شود. این گاز در صورت تبدیل شدن به مایع قابلیت نگهداری و استفاده آسان تر در صنایع را فراهم می آورد. در ادامه با صنایع مختلفی که از گاز آرگون مایع استفاده می نمایند آشنا می شویم.

صنایع الکترونیکی:

گاز آرگون مایع در صنعت الکترونیک کاربردهای فراوانی دارد. به این صورت که آرگون مایع به عنوان یک محیط بدون اکسیژن و رطوبت استفاده می‌شود که امکان تولید و قطعات خرابکاری حساس الکترونیکی را فراهم می‌کند.

شیشه‌سازی:

در صنعت شیشه‌سازی، آرگون مایع به عنوان یک عامل سرد کننده استفاده می‌شود. و تولید قطعات شیشه‌ای با کیفیت بهتر و حفظ شفافیت شیشه را به دنبال دارد.

فرمانکاری:

فرمانکاری به روش کنترل شده گاز در فرآیندهای تراشکاری و فرزکاری گفته می‌شود. در این روش آرگون مایع به عنوان یک گاز خنک کننده استفاده می‌شود که امکان ایجاد سرعت بالا و راندمان بیشتر در فرمانکاری را بهبود می‌بخشد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

صنایع خودروسازی:

آرگون مایع مقاومت و سختی مواد را افزایش می‌دهد و در عین حال وزن خودرو را کاهش می‌دهد. از این رو به عنوان یک عامل جایگزین مناسب برای تولید کامپوزیت‌ها و پوشش‌های خودرو استفاده می‌شود.