وبلاگ تخصصی

پالت کپسول یا باندل سیلندر چیست ؟

پالت کپسول -باندل کپسول

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خواندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

پالت کپسول (باندل سیلندر)

در این مقاله به معرفی پالت کپسول می پردازیم و شمارا با  انواع پالت کپسول آشنا می کنیم، ویژگی های این محصول را توضیح داده و فواید استفاده از باندل کپسول را برشمرده تا شما عزیزان برای خرید پالت کپسول اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید و خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید.

پالت کپسول چیست ؟

پالت عبارت است از چهار چوبی باکس مانند که جهت سهولت و تسریع کار برای جا به جایی و استفاده از سیلندرهای گازی به کار گرفته می شود. گاهی اوقات در محیط های صنعتی شرایط به گونه ای است که مصرف یک نوع گاز زیاد است و نیاز به تغذیه مرتب می باشد. در چنین مواقعی بسته به میزان کاربرد تعدادی از کپسول های گاز مربوط را در محفظه ای به نام پالت کپسول می چینند و باندل کپسول را به محل مصرف منتقل می کنند. به این ترتیب ذخیره گاز کافی برای تغذیه آن قسمت به راحتی فراهم می شد. دقت کنید که پالت ها حمل و نقل کپسول ها را در محیط های بزرگ بسیار آسان می سازد و گاهی کاربرد آن ها می تواند تنها انتقال کپسول ها به محل های مختلف یک محیط صنعتی باشد.

ویژگی های پالت کپسول

باندل سیلندر یا پالت کپسول به صورت اسکلت جوشکاری شده با جوش آرگون یا کربن دی اکسید و لوله و اتصالات استیل با فشار کاری (150،200،250،300) بار و در حجم های (20-40-50-60لیتری) و در ابعاد

  • پالت کپسول4 تایی
  • باندل کپسول6 تایی
  • پالت کپسول9 تایی
  • باندل کپسول12تایی
  • پالت کپسول15تایی
  • باندل کپسول16تایی
  • پالت کپسول20 تایی
  • باندل کپسول24 تایی
  • پالت کپسول30تایی
  • باندل کپسول36 تایی

برای گاز های (اکسیژن،نیتروژن،هلیوم،آرگون،دی اکسید کربن)و تمامی گاز های تحت فشار ترکیبی و چند جزئی طبق درخواست مشتری نموده است.برخی از پالت ها تنها محفظه ای برای قرار دادن و منتقل کردن سیلندرها هستند. که در این صورت کپسول ها به صورت بسیار محکم و ایمن در کنار هم درون رک سیلندر قرار می گیرند. ولی برخی نیز مجهز به منیفولد (لوله چند دهانه)، لوله های مسی فشار بالا و لوله های فولاد زنگ نزن و شلنگ های تفلون هستند که همه کپسول های موجود در یک پالت را به یکدیگر و به یک یا چند خروجی متصل می سازد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

فواید استفاده از پالت کپسول

می توانیم فشار بالای مصرفی برای کارخانجات داشته باشیم.

از مهمترین فواید پالت سیلندر یا رک سیلندر فشار کاری ثابت در طول دوره مصرف گاز می باشد زیرا با کم شدن فشار یک سیلندر بقیه سیلندر ها کمبود فشار را جبران کرده و فشار خروجی ثابت می باشد سیلندرها درپالت با توجه به متصل شدن به یکدیگر و از راه لوله به خروجی راه پیدا می کنند. اینکار منجرب افزایش گاز در شیر خروجی ما خواهد بود. چون فشار و حجم تمام سیلندر ها در یک باکس به یک میزان می باشد از تداخل گاز به درون سیلندرهای دیگر جلوگیری می شود.

جهت جابجایی و شارژ مجدد از حمل و نقل راحتی برخوردار گردیم

در نظر بگیرید که شما یک پالت کپسول 16 سیلندر دارید. برای شارژ مجدد این سیلندر ها چه اتفاقی رخ خواهد داد.؟ تمام کپسول ها را به سختی بارگیری کنید.درون کارخانه تخلیه و شارژ گردد.مجددا بارگیری و در محل کار شما تخلیه گردد.در زمان استفاده هر بار با تلف شدن وقت گرانبها، اقدام به تعویض هر سیلندر نمایید.ولی  با رک کپسول همه این کارهای تکراری یکبار انجام میشود.

انواع پالت کپسول

پالت کپسول ثابت

با توجه به اینکه قطر سیلندرهای گاز نسبت به ارتفاع آنها بسیار کم می باشد سطح اتکا سیلندرها بر روی زمین برای سیلندرهای 10 لیتری و 2 لیتری و 5 لیتری و 40 لیتری و 50 لیتری و سیلندرهای مشابه زیاد نمی باشد بنابراین روش های مختلفی برای انبار سیلندرها وجود دارد یکی از روش های موثر جهت این انبارش طراحی پالت ها ی ثابت در محل می باشد  با توجه به محدودیت های فضا ها و امکانات مشتریان باید طراحی مناسبی جهت نگهداری و انبار سیلندرهای تحت فشار کربن استیل و آلومینیومی انجام شود .ساخت این پالت های ثابت بصورت 2 تائی و بالاتر قابل انجام است.

باندلهای سیلندر قابل حمل

با توجه به استاندارد های حمل سیلندرهای گاز تمامی سیلندرها می بایست بصورت ایمنی حمل گردد و حتما دارای درپوش باشند علاوه بر این  بعضی از پالت های  قابل حمل به صورت افقی و بعضی به صورت ایستاده می باشند و امکان حمل سیلندر ها بصورت  بچ های چهارتائی، شش تائی ، دوازده تائی و شانزده تائی را فراهم است.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

قیمت پالت سیلندر یا پالت کپسول

به علت نواسانات در بازار برای اطلاع از قیمت رک های کپسول با مدیریت شرکت فراز گاز آراد صفاهان در تماس باشید با شماره  ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴