وبلاگ تخصصی

کاربرد میکس آرگون و co2 در صنعت غذایی

کاربرد میکس آرگون و دی اکسید کربن در صنعت غذایی

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (میکس آرگون و co2 در صنعت غذایی)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

کاربرد گاز ها در صنعت غذایی

صنعت غذایی جایگاه مهمی نسبت به دیگر صنایع در جهان را داراست. و به تولید و فرآوری محصولات غدایی اختصاص دارد. با گذشت زمان و پیشرفت علم گاز ها در این صنعت نقش چشم گیری را در جهت ارتقای کیفیت و ماندگاری محصولات غذایی ایفا کردند. از جمله این گاز ها می توان به میکس آرگون و کربن دی اکسید اشاره کرد.

گاز CO2 چیست؟

گاز دی‌اکسید کربن گازی است بی‌رنگ، بی‌بو، دارای طعمی مایل به اسید. وزن مخصوص آن ۱/۵۲ است. چون این گاز سنگین‌تر از هواست، همیشه در طبقهٔ پایین محیطی که حاصل می‌شود، پخش می‌گردد. (این گاز۰/۰۳٪ از هوا را تشکیل می‌دهد)تعداد پیوندهای کووالانسی در آن ۴ می‌باشد و دو قلمرو الکترونی دارد.

گاز آرگون چیست؟

گاز آرگون، گازی است بی رنگ، بی بو و در شمار گازهای نجیب قرار دارد. از این رو، هیچ ترکیبی از آن به صورت طبیعی وجود ندارد. گاز آرگون در هواکره(اتمسفر) زمین تا حدود ۱٪ موجود است. بیشتر این حجم آرگون، آرگون-۴۰ است که از واپاشی پتاسیم-۴۰ در جو بر اثر پرتوهای کیهانی تولید شده‌است.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای میکس آرگون و CO2 در  صنعت غذایی

  1. بسته بندی محصولات: استفاده از این میکس در بسته بندی محصولات غذایی از جمله روش هایی است که می تواند به افزایش ماندگاری و کاهش فاسد شدن محصولات کمک نماید. این گاز به راحتی از محیط هوا جدا می شود و باعث از بین بردن سریع اکسیژن در بسته بندی می شود.
  2. کنترل فشار در فرایندهای تولید غذا: از آنجایی که میکس آرگون و دی اکسید به راحتی قابل تنظیم و فشار است. در فرآیندهای تولید که نیاز به کنترل دقیق فشار دارند استفاده از این گاز بسیار کمک کننده و مفید می باشد.
  3. ایجاد جو حاکمیت: این میکس به دلیل تراکم بالایی که داد به احتی می تواند به عنوان یک لایه حاکمیتی درون بسته بندی غذا عمل کند و از ورود هر گونه عوامل بیرونی اجتناب کند. و افزایش طول عمر آن ها را در پی دارد.
  4. کنترل میکروارگانیسم ها: میکس آرگون و CO2 یکی از کاربردهای اصلی اش کنتل میکروارگانیسم ها است. به این صورت که این گاز توانایی کشتن و یا کاهش تعداد میکروارگانیسم های موجود در محصولات غذایی را داراست. و این عمل می تواند به بهبود بهداشت و کاهش خطر ابتلا به بیماری های منتقله از غذا کمک کند.
  5. جلوگیری از سیاه شدن میوه ها: برای جلوگیری از سیاه شدن و فساد میوه ها آن ها را پس از برداشت با لایه ای از میکس آرگون و دی اکسید پوشش می دهند که باعث کنترل اکسیژن و سرعت تولید اتان قابل دریافت از میوه می شود.