وبلاگ تخصصی

تاثیرات میکس آرگون و نیتروژن بر خنک کننده ها

تاثیرات میکس آرگون و نیتروژن بر خنک کننده ها -فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (تاثیرات میکس گاز آرگون و نیتروژن بر خنک کننده ها)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

آرگون چیست؟

آرگون با علامت اختصاری Ar در جدول عناصر دارای عدد اتمی ۱۸ است. این عنصر در گروه (گازهای نجیب) قرار دارد. از این رو، هیچ ترکیبی از آن به صورت طبیعی وجود ندارد. گاز آرگون در هواکره(اتمسفر) زمین تا حدود ۱٪ موجود است. بیشتر این حجم آرگون، آرگون-۴۰ است که از واپاشی پتاسیم-۴۰ در جو بر اثر پرتوهای کیهانی تولید شده‌است.

نیتروژن چیست؟

نیتروژن یا ازت یکی از عنصرهای شیمیایی در جدول تناوبی است که نشان شیمیایی آن N و عدد اتمی آن ۷است. معمولاً به صورت یک گاز، نافلز، دو اتمی بی اثر، بی ‌رنگ، بی‌ مزه و بی‌ بو است که ۷۸٪ جو زمین را دربر گرفته و عنصر اصلی در بافت‌های زنده است. و ترکیبات مهمی مانند آمونیاک، اسید نیتریک و سیانید ها را شکل می ‌دهد.

گاز های خنک کننده آرگون و نیتروژن

گازهای خنک کننده آرگون و نیتروژن، دو نوع گاز است که به طور معمول در صنعت خنک کننده ها استفاده می شوند. آرگون و نیتروژن هر دو جز گازهایی هستند که  به علت خاصیت غیر فعال بودنشان و اینکه با دیگر اجزا تا حد زیادی تعامل ندارند و مانع از واکنش های شیمیایی ناخواسته می شوند. در خنک سازی ها و جلوگیری از اکسیداسیون کاربرد دارند.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

تاثیرات میکس آرگون و نیتروژن بر خنک کننده ها

استفاده از میکس آرگون و نیتروژن در خنک کننده ها و یخچال ها  بهبود عملکرد آن ها و دیگر تاثیرات مثبتی که در ادامه با آن ها آشنا می شویم را به دنبال دارد. برخی از این تاثیرات عبارتند از:

  1. افزایش راندمان خنک کننده: این میکس می تواند با کاهش میزان انرژی مصرفی و افزایش سرعت خنک کردن محفظه یخچال بهبود راندمان خنک کننده را فراهم آورد.
  2. افزایش عمر خنک کننده: استفاده از میکس آرگون و نیتروژن می تواند باعث افزایش عمر خنک کننده شوند .به این صورت که باعث کاهش اکسیداسیون و خوردگی مواد درون خنک کننده می شوند.
  3. کاهش مصرف انرژی: این میکس باعث کاهش هدایت حرارتی و تلفات انرژی در دستگاه می شود. از این رو موجبات کاهش مصرف انرژی یخچال و خنک کننده را فراهم می آورد.
  4. بهبود عملکرد در دماهای پایین: استفاده از میکس آرگون و نیتروژن می تواند عملکرد بهتری را در دماهای پایین ارائه دهد. زیرا این میکس اجازه می دهد که یخچال و خنک کننده به طور موثرتری در دماهای پایین عمل کنند.
  5.  کاهش آلودگی محیطی: استفاده از آرگون و نیتروژن به جای فرآیندهای سنتی و آلیاژهای حاوی فلزات سنگین، باعث کاهش آلودگی محیطی و بهبود شرایط زیست محیطی می شود.