وبلاگ تخصصی

سوختگیری در جایگاه های سوخت CNG

سوختگیری در جایگاه های سوخت CNG

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، مخزن cng خودرو، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (سوختگیری در جایگاه های سوخت CNG).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

فروش مخازن گاز CNG شرکت فراز گاز آراد

فروش مخزن cng خودرو 62 لیتری

فروش مخزن cng خودرو 75 لیتری

فروش مخزن cng خودرو 113لیتری

سوختگیری در جایگاه های سوخت CNG

برای حفظ جان و سلامتی رانندگان، سرنشینان و سایر افراد، در حین سوختگیری خودرو در جایگاخ خای سخوت CNG باید به رعایت چند نکته  توجه ویژه داشت که در زیر برای شم لیست شده است. توجه داشته باشید که استفاده از تجهیزات ایستگاه برای همه افراد اعم از راننده خودرو و یا سرنشینان و افراد متفرقه اکیدا ممنوع است . سوختگیری باید فقط توسط اپراتور آموزش دیده جایگاه انجام میشود .

 1. هنگام مراجعه به جایگاه سوخت سی ان جی، باید پیش از سوختگیری، تمامی سرنشینان را از خودرو پیاده و به محل‌های تعیین شده در نقاط ایمن جایگاه هدایت کرد.
 2. سپس باید خودرو را خاموش کرده و ترمز دستی خودرو محکم کشیده شده باشد و در صورت دنده اتوماتیک بودن خودرو، دنده آن در وضعیت park قرار داشته باشد.
 3. درِ صندوق عقب خودرو یا محل استقرار سیلندر، باید به نحوی باز شود که اپراتور جایگاه سوخت بتواند سیلندر خودرو را پیش از آغاز سوختگیری، به صورت ظاهری بازدید کند.
 4. اپراتور‌های آموزش دیده باید مسئول سوختگیری و نصب و جدا کردن نازل سوختگیری به خودرو باشند، بنابراین، به هیچ وجه عملیات سوختگیری نباید به تنهایی انجام شود.
 5. همچنین باید به تصاویر، تابلوها و نکات ایمنی که در محوطه جایگاه نصب شده توجه کرد. از جمله این که سیگار کشیدن و استفاده از تلفن همراه در جایگاه گاز اکیدا ممنوع است.
 6. جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

 7. تکان دادن خودرو به هنگام سوخت‌گیری در جایگاه های سی.ان.جی، هیچ تاثیری در افزایش میزان گاز ورودی به مخزن ندارد.
 8. در صورت صدمه دیدن سیستم گاز‌سوز خودرو لازم است سریعاً به کارگاه های مجاز نصب مخازن سی.ان.جی مراجعه کرد؛ بیشتر این نوع آسیب دیدگی ها در تصادف ها و دستکاری سیستم روی می دهد.
 9. تجهیز خودرو به سیستم گاز طبیعی فشرده شده (سی.ان.جی)، باید در کارگاه های تبدیل مجاز و مورد تایید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انجام شود.
 10. داشتن برچسب معتبر سوختگیری برای استفاده از گاز طبیعی در جایگاه ها الزامی است.
 11. هرگونه  برشکاری، جوشکاری یا تعمیر مخزن، بلافاصله در اولین سوختگیری باعث انفجار مخزن خواهد شد.
 12.   در صورت مشاهده هرگونه نقص در سیستم گاز‌سوز خودرو در اسرع وقت به کارگاه های تبدیل مجاز یا مراکز خدمات پس از فروش سی.ان.جی شرکت های خودروساز مراجعه کنید.
 13. اتصال نازل به خودرو و سوخت‌گیری را به اپراتور جایگاه واگذار کنیم و هرگز مبادرت به سوخت‌گیری نکنیم.
 14. در هنگام ورود به محل سوختگیری همیشه باید جلوی اتومبیل به سمت در خروج قرار بگیرد تا در صورت نیاز به خروج اضطراری در سریعترین زمان ممکن این امر صورت پذیرد.
 15.  با رعایت نوبت و حفظ حقوق دیگران، یکدیگر را تکریم و نظم را در جایگاه ها برقرار کنیم.

خرید مخزن گاز CNG خودرو

گاز طبیعی در مقایسه با بنزین آلایندگی کمتری ایجاد میکند و در کشور ایران از فراوانی و قیمت مناسب برخوردا است . به همین دلیل خرید مخزن گاز CNG خودرو مقرون به صرفه است. اما هزینه احداث ایستگاه‌های سوخت‌گیری، وجود محدودیت فضا در نصب مخازن سوختگیری بر روی خودرو، و طراحی و تقویت بخش‌های بسیاری از خودرو نظیر شاسی، سامانه خنک‌کاری و … در خودروهای تبدیلی‌ بسیارسنگین است.

قیمت مخزن گاز CNG خودرو

ایران بزرگترین ناوگان خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز را با ۳٫۵ میلیون در اختیار دارد. شرکت فراز گاز آراد صفاهان مرکز فروش مخزن cng خودرو  در بازار ایران می باشد.برای اطلاع از قیمت مخزن گاز CNG خودرو  و خرید آنلاین مخازن cng خودرو با کارشناسان فروش شرکت فراز گاز آراد صفاهان در تماس باشید: از طریق چت آنلاین  – ارسال فرم درخواست و یا با شماره  ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴