وبلاگ تخصصی

سنگ کاربید

فروش سنگ کاربید-شرکت فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (سنگ کاربید).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

سنگ کاربید

کاربید کلسیم با جرم مولی 64.099 گرم در مول، تراکم 2.22 گرم در سانتی متر مربع،نقطه ذوب° C 2،160 نقطه جوش ° C 2،300 محلول در آب و هیدرولیز سریع است. شکل کریستالی رایج آن در دمای اتاق، یک ساختار سنگ نمکی است.بازار سنگ کلسیم را می توان در آمریکای شمالی ، آمریکای لاتین، اروپا، آسیا اقیانوسیه و خاورمیانه تفکیک کرد. به دلیل گسترش صنعت استفاده و اقتصادهای نوظهور و پیشرفته مانند چین و هند تقاضا بیشتر شده است.

نحوه نگهداری سنگ کاربید

با توجه به میل ترکیبی شدید ، واکنش کلسیم کاربید با رطوبت موجود در محیط وخطرتجزیه شدن آن و تولید گازاستیلن احتراقی و انفجاری ، رعایت نکات ایمنی زیر الزامی است :

  1. سنگ کاربید با فلزاتی چون مس CU و نقره Ag واکنش می دهد و واکنشهای فوق گرمازا می باشد.
  2. هرگز نباید کلسیم کاربید را در ظروفی که با فلزات فوق روکش شده اند نگهداری کرد.
  3. سنگ کاربید،درظروف فلزی و بدون منفذ که جداره داخلی آن از عایق های رطوبتی استفاده شده باشد نگهداری گردد.
  4. موقع باز کردن دربشکه های کاربید بعلت جمع شدن گاز اسیتیلن باید احتیاط کرد و نباید از وسایل جرقه زا استفاده کرد.
  5. برای جلوگیری از واکنش کلسیم کاربیدبا بخارآب موجود درهوامی توان آن رادرنفت سفید غوطه ور ساخت.
  6. ظروف نگهداری، معمولاً به صورت بشکه های 50 کیلوگرم می باشد ،که باید از سقوط ، ضربه ، اصطحکاک ، فشار ) حفظ گردد.
  7. پراکنده شدن ذرات پودرکلسیم کاربید در مکان و درصورت استشمام و تماس با ریه ها ، دراثر جذب رطوبت موجود ، واکنش داده و باعث مسمومیت های مزمن می گردد.
  8. از ذخیره سنگ کاربید در زیرزمین خودداری کنید. در صورت بروز سیل یا نشت آب، هر کاربیدی که با آب در تماس باشد، استیلن را رها می کند
  9. کاربید کلسیم را باید با دستکش کنترل کرد با وجود آنکه مثال فلزات قلیایی حساس نیست اما با واکنش به عرق و رطوبت هنوز می تواند پوست را تحریک کند.

قیمت و خرید سنگ کاربید

شرکت فراز گاز آراد صفاهان مرکز فروش سنگ کاربید به صورت بشکه ای می باشد.برای آگاهی از قیمت و خرید سنگ کاربید ایرانی و خارجی با کارشناسان فروش شرکت فراز گاز آراد صفاهان از طریق: چت آنلاین در سایت یا ارسال فرم درخواست از سایت و یا با شماره (۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴) در تماس باشید.