وبلاگ تخصصی

تصفیه هوا با آرگون مایع

تصفیه هوا با آرگون مایع

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک و شیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است. موضوع مقاله امروز (تصفیه هوا با آرگون مایع)

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

تصفیه هوا

هوای پاک و نیاز به اکسیژن از ملزومات زندگی ما و تمام جانداران بر روی زمین است. اما امروزه با گسترش صنایع و مصارف انرژی به طرق مختلف در بسیاری از مناطق شهری، کیفیت هوای داخلی به خاطر وجود ذرات معلق و آلاینده‌های شیمیایی و میکروبی به شدت تحلیل شده است. برای حفظ سلامت جسمانی و روحی آدمیان، تصفیه هوا از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از راه های تصفیه هوا، استفاده از گاز آرگون مایع در این فرایند است که در ادامه به آشنایی با این روش می پردازیم.

آرگون مایع چیست؟

گاز آرگون مایع نوعی گاز است که در درجه حرارت و فشاری خاص تبدیل به مایع شده است. و به طور معمول در جو وجود ندارد. و خواص و کاربردهای منحصر به فردی دارد. این گاز مایع یک گاز بی رنگ، بی بو و غیر سمی می باشد. این گاز به دلیل خاصیت خود به عنوان یک ماده مناسب جهت تصفیه هوا استفاده می‌شود. تصفیه هوا با آرگون مایع از روشی استفاده می‌کند که این گاز را در تماس با ذرات معلق جذب کرده و از هوا جدا می‌نماید.

مشخصات گاز آرگون مایع

 • نام شیمیایی: آرگون
 • نماد شیمیایی: Ar
 • عدد اتمی: 18
 • وزن اتمی: 39.948 گرم/ مول
 • نقطه جوش: 185.86- درجه سلسیوس
 • نقطه ذوب: 189.34- درجه سلسیوس
 • چگالی: 1.395 گرم/ سانتیمتر مکعب در شرایط استاندارد
 • دمای بحرانی: 122.3- درجه سلسیوس
 • فشار بحرانی: 48.98 بار

تصفیه هوا با آرگون مایع

عملکرد تصفیه هوا با آرگون مایع بر اساس اصل آبریزی کار می‌کند. در این روش، آرگون مایع در یک مخزن قرار داده می‌شود و هوای کثیف از طریق یک توربین عبور کرده و با آرگون مایع تماس می‌گیرد. ذرات معلق به واسطه خاصیت جذب کنندگی آرگون مایع توسط آن جذب می‌شوند و از هوا جدا می‌شوند. سپس هوای تصفیه شده خروجی را به فضای داخلی منتقل می‌کند.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

مزایای تصفیه هوا با آرگون مایع

 1. این روش قادر است تا در سرعت بالا، موثر و بدون نیاز به مصرف انرژی زیاد، هوا را تصفیه کند.
 2.  آرگون مایع بسیار ایمن و از لحاظ زیست محیطی بی‌خطر است.
 3.  استفاده از آرگون مایع به‌عنوان روش تصفیه هوا ظرفیت زیادی برای حذف ذرات معلق دارد
 4. اثرات مثبت در بهبود کیفیت هوای داخلی و بهبود سلامت افراد را در پی داشته‌ و آلاينده‌هاي نهفته در هوا را کاملا از بين می برد.
 5. تصفیه هوا با استفاده از آرگون مایع روشی نوآورانه و کم هزینه برای بهبود کیفیت هوای داخلی است.
 6. این فناوری می‌تواند به عنوان یک راه حل پایدار و انعطاف‌پذیر در تصفیه هوا مورد استفاده قرار بگیرد.