وبلاگ تخصصی

انواع گازهای صنعتی و آزمایشگاهی

انواع گازهای صنعتی و آزمایشگاهی-فراز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده وپخش انواع سیلندر، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.مقاله امروز انواع گازهای صنعتی و آزمایشگاهی

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

انواع گازهای صنعتی و آزمایشگاهی

گاز صنعتی چیست ؟

گازهای صنعتی به دسته‌ای از ترکیبات شیمیایی گازی شکل گفته می‌شود که به صورت انبوه تولید شده و در صنایع مختلف کاربرد دارد و جزء موارد کلیدی در تولید محصول نهایی صنایع گوناگون می باشند. که در اثر نبود و یا کمبود این گازها ممکن است چرخ صنایع از کار بایستد.با توجه به نیاز صنعت و آزمایشگاه هاگازهای با خلوص بالا تولید و عرضه می شود

معرفی گاز های صنعتی و نحوه تولید

دسته ایی از گازهای صنعتی مانند:

 • اکسیژن
 • نیتروژن
 • آرگون
 • زنون
 • کریپتون

با روش جداسازی از هوا تولید می‌شوند. بخش دیگری از این گازها مانند دی اکسید کربن از گاز طبیعی یا خروجی‌های گازی چاه‌های نفتی تهیه می‌شوند و برخی دیگر با فرآوری در واحدهای ویژه تولید می‌شوند مانند هیدروژن و استیلن .

گاز صنعتی چگونه از هوا تولید می شود

به منظور تولید این گازها، از واحدهای جداسازی هوا استفاده می شود که ارتفاع آنها 60 متر یا بیشتر می باشد. هوا وارد برج می شود و سرد سازی اولیه صورت می گیرد.در محله بعد هوا خشک می شود و تمامی دی اکسید کربن موجود در آن توسط فیلتر های مولوکولارسیو از بین می روند.هوا تا 175- سانتیگراد سرد شده و در مبدل اصلی مایع می شود.در این مرحله اکسیژن و نیتروژن جدا سازی می شوند.در مرحله بعدی آرگون جداسازی می شود.محصولات جداسازی شده، در مخازن کرایوژنیک ذخیره سازی می شوند.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی

گازهای صنعتی نامبرده مصرف آزمایشگاهی هم دارند البته باخلوص بسیار زیاد.معمولاً خلوص بالای گاز به معنی بیشتر بودن قیمت آن نیز هست.درصد خلوص بالای 99% نیز دارای درجه بندی و گرید های گوناگونی که نامگذاری استانداردی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.گاز های دارای خلوص بالا باعث می شوند که ابزار آزمایشگاهی به صورت بهینه کار کند. هر چه خلوص گاز آزمایشگاهی بیشتر باشد کیفیت نتایج به دست آمده در آزمایشگاه نیز تحت تأثیر آن قرار داشته و بهتر خواهند شد.

کاربرد و مصرف گازهای صنعتی

 1. جوشکاری
 2. خودرو سازی
 3. پزشکی
 4. صنایع غذایی
 5. صنایع فولادی
 6. مراکز تحقیقاتی
 7. موشک سازی
 8. صنایع شیمیایی
 9. آب و فاضلاب
 10. محیط زیست

گازهای صنعتی چگونه عرضه میشود

گازهای صنعتی یا آزمایشگاهی در سیلندرهای گاز به صورت فشرده ذخیرسازی می شوند. زمانی که مصرف کننده نیازمند حجم بیشتری از گازهای صنعتی باشد می بایست از مخازن کرایوژنیک استفاده کنند. این مخازن برای گازهای اکسیژن، نیتروژن، آرگون و دی اکسید کربن قابل استفاده می باشند. محصولات مایع توسط ناوگان مختص مایعات گازی عرضه میگردد. برخی مواقع این صنایع در کنار کارخانه های تولید مایعات گازی ساخته می شوند و با کشیدن خطوط لوله از کارخانه به این صنایع گاز ارائه میگردد.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

خرید و فروش گازهای صنعتی

با توجه با اینکه گازهای صنعتی جزء موارد کلیدی در تولید محصول نهایی صنایع گوناگون می باشد .وبه تولید انبوه رسیده ،خرید و فروش این گازها هم به عنوان یک صنعت درآمده است. کپسول گازهای صنعتی با خلوص های متفاوت و همچنین در مقادیر مختلف عرضه می گردند.شرکت فراز گاز آراد صفاهان یکی از شرکتهای ارائه دهنده گازهای صنعتی وکپسول های گاز در ایران می باشد.