وبلاگ تخصصی

ال پی جی خطرناک تر است یا سی ان جی؟

ال پی جی خطرناک تر است یا سی ان جی؟-شرکت فاز گاز آراد صفاهان

شرکت فراز گاز آراد صفاهان به عنوان بزرگترین وارد کننده و پخش انواع سیلندر، مخزن cng خودرو، گازهای (طبی، صنعتی و ترکیبی) ، تجهیزات جوش و برش، رگلاتورهای تخصصی، پالت کپسول، فلاسک نیتروژن، مخزن کرایوژنیک وشیر سیلندر در ایران شناخته شده می باشد که برای رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به تاسیس فروشگاه نیکان اسپادان نمود و شرایط خرید اینترنتی در بستری امن و آسان را برای شما عزیزان به ارمغان آورد .و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز وآشنایی هرچه بیشتر با محصولات این شرکت را فراهم نموده است.و اما مقاله امروز (ال پی جی خطرناک تر است یا سی ان جی؟).

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

فروش مخازن گاز CNG شرکت فراز گاز آراد

فروش مخزن cng خودرو 62 لیتری

فروش مخزن cng خودرو 75 لیتری

فروش مخزن cng خودرو 113لیتری

گاز ال پی جی

گاز نفتی مایع‌شده یا ال‌پی‌جی به دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان یا ترکیب آن‌ها گفته می‌شود که در حالت مایع نگه داشته می‌شوند. معمولاً مقادیر کمی از ترکیباتی چون پروپیلن و بوتیلن نیز در گاز مایع موجود است. گاز مایع بیشتر برای کاربردهای گرمایشی و به عنوان سوخت وسایل نقلیه استفاده می‌شود. همچنین در ساخت افشانه‌ها و به عنوان گاز خنک‌کننده در وسایل سرمازا همچون یخچال و فریزر نیز استفاده می‌شود.

کاربرد گاز LPG

گاز ال‌پی‌جی در پالایشگاه‌ها در مخازن کروی ذخیره‌سازی می‌شود، حمل آن نیز با نفتکش‌های عادی حمل سوخت ممکن نبوده و از طرفی خطرآفرین هم هست و اما کاربردهای این گاز

  • سوخت اتومبیل
  • برش فلزات
  • پخت محصولات کشاورزی
  • بو دادن در کوره های صنعتی
  • به عنوان ماده اولیه پتروشیمی ها
  • به عنوان سوخت موتورهای احتراق داخلی و صنعتی
  • تولید پلاستیک های مصنوعی
  • تولDد لاستیک مصنوعی
  • تولید الیاف مصنوعی و دارویی

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

گاز سی‌ان‌جی

سی‌ان‌جی با فشرده‌سازی گاز طبیعی به‌صورت خام ایجاد می‌شود. سوختی است که بیشتر به‌عنوان جایگزینی برای بنزین، گازوئیل و ال‌پی‌جی به‌کار می‌رود. سی‌ان‌جی نسبت به هر سه این‌ها آلودگی کمتری ایجاد می‌کند. همچنین ایمنی بیشتری در هنگام نشت دارد چون گاز از هوا سبکتر است و به سرعت پراکنده می‌شود. حجمی که گاز cng اشغال می‌کند کمتر از یک درصد حجمی است که گاز طبیعی در شرایط عادی اشغال می‌کند.

خرید مخزن CNG

مخزن سی‌ان‌جی برای ذخیره سوخت گاز می باشد.که به‌ منظور افزایش قابلیت ذخیره ‌سازی بیشتر ، سوخت گاز به‌صورت فشرده تا بیش از ۲۰۰ بار ( واحد فشار ) نیز افزایش می‌یابد.مخازن CNG خودرو معمولاً به شکل کپسول‌های استوانه‌ای طراحی می شوند.مخازن تمام فلزی ( CNG-1 ) با استفاده از سه روش (استفاده از لوله، ورق صفحه‌ای، شمشال) و روش‌های خاص شکل‌ دهی، به‌ صورت یکپارچه و بدون درز و جوش ، از فولاد کروم – مولیبدن، یا فولاد کربن – منگنز ساخته می‌شوند.

جهت مشاوره ، خرید ، تعویض و شارژ انواع سیلندرهای گازی با شماره ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴ تماس حاصل فرمایید.

ال پی جی خطرناک تر است یا سی ان جی؟

CNG و LPG دو گاز بسیار معروف و شناخته‌ای شده هستند که در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بد نیست بدانید که گازهای ال پی جی نسبت به گازهای سی ان جی اشتعال‌پذیری بیشتری دارند و در صورت وجود نشتی نسبت به گازهای سی ان جی خطر بیشتری دارند و می‌توانند حادثه ایجاد کنند.و چون جایگاه‌های  LPG در کشور ما بسیار کم است، سوخت‌گیری‌ ماشین‌های LPG به صورت استاندارد انجام نمی‌گیرد .

از طرفی معاینه فنی به گازهای ال پی جی داده نمی‌شود. یعنی برای هر بار معاینه فنی باید مخزن را باز و دوباره ببندید و این یک مشکل بزرگ و خطرساز است.گاز LPG به راحتی پراکنده و پخش نمی‌شود در نتیجه به راحتی قابل اشتعال است.LPG چگالی انرژی کمتری نسبت به بنزین یا دیزل دارد و ازاین‌رو مصرف سوخت را بالا خواهد برد، البته با این وجود باز هم نسبت به بنزین قیمت کمتری دارد.

قیمت مخزن گاز CNG خودرو

ایران بزرگترین ناوگان خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز را با ۳٫۵ میلیون در اختیار دارد. شرکت فراز گاز آراد صفاهان مرکز فروش مخزن cng خودرو  در بازار ایران می باشد.برای اطلاع از قیمت مخزن گاز CNG خودرو  و خرید آنلاین مخازن cng خودرو با کارشناسان فروش شرکت فراز گاز آراد صفاهان در تماس باشید: از طریق چت آنلاین  – ارسال فرم درخواست و یا با شماره  ۰۹۱۳۱۰۶۸۲۴۴